Zgłoszenie utraty

Zgłoszenie utraty to funkcja Systemu Bezpieczny PESEL dla osób, które zgubiły lub skradziono im dowód osobisty. Pamiętaj, że jeśli zgubiłeś/aś dowód osobisty lub został Ci on skradziony, to musisz ten fakt zgłosić Policji oraz w swoim banku. Następnie niezwłocznie wystąpić o nowy dowód osobisty w dowolnym urzędzie gminy. Po wypełnieniu formularza w Systemie Bezpieczny PESEL w niedługim czasie nastąpi weryfikacja telefoniczna. Po jej pozytywnym przebiegu dane znajdujące się na utraconym dokumencie będą oznaczone jako zastrzeżone. Z Systemu Bezpieczny PESEL korzystają pożyczkodawcy, którzy otrzymają informacje o zastrzeżeniu w przypadku gdy zgłoszone do Systemu dane zostaną użyte w celu zaciągnięcia u nich pożyczki.

 

UWAGA! W związku z planownym wdrożeniem nowej, ulepszonej wersji Serwisu, wysłanie zgłoszenia utraty dokonane od dnia 2019-12-05 (włącznie) jest równoznaczne z równoczesnym zaakceptowaniem nowego Regulaminu dostępnego na stronie “O rozwiązaniu” (link), obowiązującego od dnia 2019-12-16.

 

Witamy na stronie formularza rejestracyjnego „Bezpieczny PESEL”. Dziękujemy za podjęcie decyzji o zgłoszeniu i rozpoczęciu świadomego zarządzania bezpieczeństwem własnych danych.