Jeśli Twoje dane osobowe „wyciekły”…

... skorzystaj z systemu Bezpieczny PESEL i zastrzeż numer!

Twoje dane „wyciekły”, w sytuacji włamania do bazy danych instytucji, która przetwarzała Twoje dane, niezależnie od Twoich działań?

Co możesz zrobić w takiej sytuacji, by zabezpieczyć się przed wykorzystaniem Twojego numeru PESEL w celu wyłudzenia pożyczki z wykorzystaniem Twoich danych?

Zastrzeż numer PESEL na stronie naszego serwisu, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

W momencie potwierdzenia zgłoszenia, dokonanego przez kliknięcie linku aktywacyjnego wysłanego na Twój e-mail podany w formularzu – Twój numer PESEL jest już chroniony!

 

Co to znaczy?

Firmy pożyczkowe, korzystające z systemu Bezpieczny PESEL i rozpatrując wniosek konsumenta o pożyczkę, każdorazowo „odpytują” naszą bazę czy PESEL jest zastrzeżony. W sytuacji, gdy z naszego serwisu Pożyczkodawca otrzyma informacje, że dany PESEL jest zastrzeżony, może odmówić udzielenia pożyczki na podstawie uzyskanych informacji.

Zastrzeżenie numeru PESEL może być uzasadnione również w sytuacji zagubienia/kradzieży dowodu osobistego. Skorzystaj z funkcjonalności UTRATA DOKUMENTÓW i wybierz odpowiednią dla Ciebie opcję:

  • zgłoś utratę dokumentów na 30 dni, jeśli nie wiesz, gdzie są Twoje dokumenty. Zgłoszenie takie po 30 dniach zostanie usunięte (dokumenty się znalazły lub masz już nowy dowód). Jeśli znajdziesz dokumenty, nie musisz odwoływać swojego zgłoszenia, ale możesz zastrzec PESEL na stronie ZASTRZEŻ PESEL
  • zgłoś utratę dokumentów, jeśli wiesz, że Twoje dokumenty zostały skradzione. Twój PESEL będzie zastrzeżony na 30 dni, po tym okresie możesz zastrzec PESEL ponownie na stronie ZASTRZEŻ PESEL wykorzystując nowy dowód osobisty.

Do zastrzeżenia numeru PESEL na 30 dni w przypadku utraty dokumentów nie są potrzebne skany dowodu osobistego. 

 

Zobacz więcej informacji i odpowiedzi na zapytania konsumentów w sekcji FAQ – zapraszamy!

Nasze rozwiązanie

Chroń dane osobowe – bezpłatnie zastrzeż swój numer PESEL!

Dzięki zastrzeżeniu swojego numeru PESEL świadomie zarządzasz bezpieczeństwem swoich danych:

  • chronisz siebie przed kradzieżą tożsamości,
  • informujesz instytucje pożyczkowe, że nie planujesz zaciągania pożyczki,
  • zapobiegasz oszustwom i wyłudzeniom, poprzez utrudnienie osobom niepowołanym zaciągnięcia zobowiązań finansowych w sytuacji utraty dokumentu.

Inicjatywie patronują:

Top