Utrata dokumentów

– zastrzeż PESEL

Zagubiłeś dokumenty i nie wiesz, czy znajdziesz je za chwilę, czy zostały utracone na zawsze?

Możesz w tej sytuacji zgłosić tymczasową utratę dokumentów na 30 dni. Twój numer PESEL będzie zastrzeżony na ten okres. Po wyrobieniu nowego dokumentu tożsamości, możesz zastrzec numer PESEL prewencyjnie na czas nieokreślony. Zastrzeżony w ten sposób  numer PESEL możesz w każdej chwili bezpłatnie cofnąć.

Aby zastrzec tymczasowo numer PESEL, zastrzec numer PESEL lub cofnąć zastrzeżenie wybierz odpowiednią opcję poniżej i wypełnij formularz. Scan dowodu osobistego powinien zawierać  wyłącznie informacje o imieniu (imionach) i nazwisku, serii i numerze dowodu osobistego oraz numerze PESEL. Pozostałe informacje zawarte w dowodzie osobistym należy usunąć (zasłonić), tak aby nie były widoczne na dołączonym scanie dowodu osobistego.

Max upload size: 1MB. Allowed file types: jpg, jpeg, png.
Kod weryfikacyjny to kilkuznakowy kod, który otrzymałeś/aś w mailu potwierdzającym zastrzeżenie numeru PESEL. Jeśli zagubiłeś/łaś kod weryfikujący możesz cofnąć zastrzeżenie numeru PESEL wysyłając pisemną prośbę na adres CRIF. Sp. z o.o., ul. Lublańska 38, 31-476 Kraków

Nasze rozwiązanie

Chroń dane osobowe – bezpłatnie zastrzeż swój numer PESEL!

Dzięki zastrzeżeniu swojego numeru PESEL świadomie zarządzasz bezpieczeństwem swoich danych:

  • chronisz siebie przed kradzieżą tożsamości,
  • informujesz instytucje pożyczkowe, że nie planujesz zaciągania pożyczki,
  • zapobiegasz oszustwom i wyłudzeniom, poprzez utrudnienie osobom niepowołanym zaciągnięcia zobowiązań finansowych w sytuacji utraty dokumentu.

Inicjatywie patronują:

Top